Obdržel jsem proměnnou a: 1

Moje webové stránky

www.mineral.cz

Když jsem se někdy v roce 1998 rozhodl naučit se používat html jazyk bylo to právě proto, abych mohl založit tento server. Začátky byly skromné, dnes se však (doufám) jedná o jeden z těch lepších mineralogických www servů v ČR. Za deset let existence prošel několika změnami od jednoduchých statických stránek až po v současné době používaný upravený redakční systém phpRS. Historickou podobu stránek naleznete zde .

Později jsem zjistil, že bez alespoň částečných znalostí o databázích to nepůjde. Trochu jsem si osvojil MySQL a PostgresQL. Zde - www.db.mineral.cz - je jednoduché rozhraní mineralogických databází, které se mi za ty roky podařilo zkompletovat a zprovozněnit.


www.muzeum.mineral.cz - www.museum.mineral.cz

V rámci stránek mineral.cz jsem chtěl vytvořit i nějakou virtuální expozici minerálů atd. Po jistém váhání jsem usoudil, že muzem, které jsem plánoval jako součást hlavního serveru, bude lépe provozovat samostatně.
V současné době se muzeum stěhuje na novou adresu www.muzeum.mineral.cz.

Na tomto místě se sluší poděkovatk Karlovi Pavelkovi, který mi hodně pomohl s vývojem těchto stránek nasazením svého šablonového systému
Pararelně ale stále běží i původní stránky protože stěhování obsahu bude ještě nějaký čas trvat.


www.rockshop.mineral.cz

Zhruba v té době jsem také zprovoznil internetový obchod s minerály. V jeho nabídce jsou převážně drobnější vzorky minerálů připevněné k podstvečku s etiketou. Jeho kamennou podobu naleznete ve Vysokém Mýtě. Více se dozvíte zde


nerosty.cz

V roce 2007 jsem zprovoznil stránky nerosty.cz. Zde jsou nabízeny větší vzorky sbírkových a dekoračních nerostů a také bytové doplňky z kamene.


www.maroko.mineral.cz

Po návratu ze své páte cesty z Čech až na konec světa a vlastně ještě dál jsem napsla web věnovaný Maroku. Zatím se jedná o základní kostru a na jednotlivých kapitolách pracuji s přestávkami doteď.


www.muziga.mineral.cz

Když už jsem si myslel že něco umím začal jsem psát drobné věci pro mé známé a vytvořil i pár komerčních webů. Ale s tím jsem po nějakém čase přestal. Stačí mi udržovat ty mé :-)

Autorem těchto stránek je - http://www.drasnar.mineral.cz © 2004 Jiří Drašnar